Mariavieringen in oktober

Mariavieringen in oktober

Mariavieringen in oktober

Mariavieringen in oktober

Het is alweer voorbij, maar veel aandacht heeft het helaas niet gekregen: het Jaar van het Gezin. De paus had dat jaar uitgeroepen en het duurde tot 26 juni 2022. De paus heeft gevraagd om de waarde van het gezin te benadrukken in de verkondiging en op alle mogelijke manieren. In onze parochie kwam al snel veel nadruk te liggen op dat andere wat ook zo belangrijk was en is en dat is Synodale proces waarin iedereen werd uitgenodigd om meditatief mee te denken over verschillende thema’s die de Kerk wereldwijd bezighouden.

Des te meer verheugt het mij dat de werkgroep heeft gekozen voor het Gezin als leidraad voor de komende Mariamaand, oktober 2022. We weten allemaal dat gezinnen onder druk staan. Niet alleen door de gebrokenheid, die veel voorkomt, maar ook onder tijdsdruk! Tijd hebben voor elkaar, tijd voor een gesprek, tijd om wat leuks te ondernemen: het staat allemaal onder druk omdat er zoveel andere activiteiten zijn. Het kost al veel moeite voor een gemiddeld gezin om één moment per dag met elkaar aan tafel te zitten om te eten. Het gezin is echter nog steeds de omgeving waarin de fundamenten worden gelegd voor het leven van kinderen: daar groeien ze op, daar leren ze de eerste stappen te zetten in het leven.

Maria is moeder. Moeder van onze Heer Jezus Christus. Samen met de H. Jozef vormden ze een gezin. Een bijzonder gezin, maar eigenlijk ook een heel normaal gezin, waar gewerkt werd, waar het leven geleefd werd. Veel weten we er niet van. We weten wel dat Jezus op een bepaald moment zijn ouders het wel moeilijk maakte door spoorloos te verdwijnen en na dagen zoeken vonden ze Hem in de Tempel van Jeruzalem. En dan reageert Hij alsof het vanzelfsprekend is: “Wisten jullie dan niet dat ik in het huis van mijn Vader moest zijn?”

Deze maand komen wij samen in het huis van de Heer om met en tot Moeder Maria te bidden. Voor alle noden in de wereld, maar heel in het bijzonder voor de gezinnen, families en de kinderen die waar dan ook opgroeien. De kostbare schat voor de toekomst: zij die de toekomst zijn: onze kinderen.

Wees gegroet Maria!

Marc Oortman, pastoor

Kerk op schoot

Uitnodiging Kerk op schoot Hallo, Kom je zondag 1 oktober ook naar de ‘Kerk op schoot’ viering in de Protestantse kerk in Zeddam? We beginnen

Lees verder »

Vredesweek

De Vredesweek vindt plaats van 17 tot 24 sept met vieringen, een interessante lezing en een broodmaaltijd.

Lees verder »
« oktober 2023 » loading...
M D W D V Z Z
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
di 03

Beek

3 oktober - 09:00
wo 04

‘s-Heerenberg

4 oktober - 19:00
do 05

Didam

5 oktober - 09:00
do 05

Zeddam

5 oktober - 18:30
vr 06

Wehl

6 oktober - 09:00
vr 06

Didam

6 oktober - 18:30
Mogelijk ook interessant:
Parochie H. Gabriël